Czy wiesz już wszystko o oleju z Rokitnika?

olej z rokitnika fin mega7 choroba wrzodowa, odparzenia, odleżynyOd lat Rokitnik jest wykorzystywany, jako źródło wielu cennych substancji w medycynie, kuchni i kosmetyce. Głównie produkuje się z niego olej rokitnikowy, który ma mnóstwo właściwości zdrowotnych, które odżywiają, ochraniają i zabezpieczają organizm. Wykazuje się również właściwościami antyoksydacyjnymi oraz antynowotworowymi. Olej z rokitnika jest pozyskiwany z nasion, jak i z pulpy owocowej. Oba oleje różnią się od siebie składem chemicznym.

Jego cechą charakterystyczną jest kolor – posiada intensywną pomarańczowo-czerwoną barwę oraz owocowy zapach. Regularne przyjmowanie oleju rokitnikowego wpływa na polepszenie funkcjonowania układu krążenia, obniżenie poziomu cholesterolu, glukozy, agregacji płytek oraz ciśnienia krwi. Sprzyja również profilaktyce rozwojowi choroby niedokrwiennej serca. Dodatkowo ma udowodnione działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Naniesiony na aftę bądź inny stan zapalny w jamie ustnej przyspieszy jej gojenie.

Wykorzystuje się go również przy leczeniu takich chorób jak: wrzody żołądka i dwunastnicy, zapalenie błony śluzowej układu pokarmowego, hemoroidy. Jego właściwości łagodzące i regenerujące pomagają przy oparzeniach, odmrożeniach, odleżynach, bliznach i trudno gojących się ranach oraz innych uszkodzeniach naskórka. Świetnie wygładza skórę, wyrównuje jej koloryt, a nawet zmniejsza widoczność zmarszczek!

Wiele Pań sięga po niego przy pielęgnacji włosów, aby zapobiec ich wypadaniu, rozdwajaniu się końcówek, czy podczas walki z łupieżem.

Olej z rokitnika to prawdziwa skarbnica wielu składników, które wpływają na poprawę ogólnej kondycji organizmu. Można go stosować w problemach zdrowotnych i kosmetycznych, zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie.

Szczególnie polecamy olej z Rokitnika fin Mega7 to tłoczony na zimno olej rokitnikowy, pozyskiwany z całych owoców rokitnika pospolitego (Hippophae rhamnoides L.). Olej z rokitnika zawiera ponad 80 substancji odżywczych, a przede wszystkim wysoką ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, omega-6, omega-9 oraz wyjątkowo cenny nienasycony kwas tłuszczowy omega-7 (w przyrodzie występuje bardzo rzadko) w postaci kwasu linolowego, oleinowego, palmitooleinowego, wakcenowego. W 100% oleju z rokitnika zawartośc omega-7 to od 32% do 43%. Pozostałe oleje roślinne nie zawierają takiego kwasu tłuszczowego.

Tutaj przeczytacie o nim więcej: KLIK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>