Naturalne sposoby na robaki i pasożyty u dzieci część I

Nasze babcie i prababcie potrafiły kiedyś prostymi, domowymi i ludowymi sposobami przetrzebić pasożyty z organizmu swoich dzieci. Poiły je mlekiem z czosnkiem, sokiem z kapusty, karmiły śledziami, pestkami  z dyni, zaparzały ziółka i bez szkody dla młodego organizmu wygrywały te batalie.

We współczesnym świecie, mimo tak wielu stosowanych w pediatrii nowych preparatów syntetycznych, nie zawsze w prosty sposób ta walka jest wygrana. Wielokrotnie zaobserwowano, że w czasie lub po dłużej trwających kuracjach lekami chemicznymi powstają niekorzystne objawy uboczne. W wielu przypadkach syntetyki mogą być z powodzeniem zastąpione lekami roślinnymi, ziołami lub suplementami diety z zastosowaniem delikatnej diety. Zioła i preparaty naturalne nie dają tak szybkich efektów jak terapie środkami chemicznymi, ale dzieci znacznie lepiej je tolerują.

Naturalne Suplementy diety, oleje roślinne jak np.: olej z czarnuszki, zioła i różne preparaty roślinne mają duże znaczenie nie tylko w szeroko pojętym zapobieganiu chorobom u dzieci, ale również w leczeniu.

Przy zakażeniu takimi pasożytami czy robakami jak owsiki, glista ludzka, czy tasiemiec wysoką skutcznością w walce z nimi odznaczają się rozdrobnione świeże nasiona dyni oraz zioła takie jak: piołun, wrotycz, ziele glistnika, liść orzecha włoskiego, owoce borówki czernicy, zielety mianku, liść orzecha czarnego.

Ważny jest też czosnek, który można podać na kanapce podczas kolacji, a najlepiej, aby zwiększyć efektywność, w zestawie  z orzechem czarnym jako kapsułka czy krople suplementu diety np. Combination Seven.

I bezwzględnie trzeba pamiętać, że zapobieganie owsicy i glistnicy polega na rygorystycznym przestrzeganiu higieny osobistej i higieny otoczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>