Nie tylko od Święta – posprzątaj w swojej szafie

porzadekwszafie

Mówi się, że uporządkowana szafa sprawia, że czujemy się spokojniejsi i lepiej zorganizowani. Im bliżej Świąt tym częściej myślimy o tym, że czas posprzątać w mieszkaniu. Dzisiaj przedstawimy Wam nasze triki na szybkie i przyjemne ogarnięcie ubrań, abyście mogły cieszyć się większą ilością czasu dla siebie.

Najpierw spójrz na swojego przeciwnika: szafa, pęka w szwach. A gdy przychodzi, co, do czego nie masz, co na siebie włożyć i lecisz do sklepu po nowe kreacje. Zna to niemal każda kobieta. Wiemy, że sprzątanie w szafie to bardzo stresujący moment – przecież każda bluzka może się jeszcze przydać – dlatego włącz swoją ulubioną muzykę i do dzieła.

Zacznijmy od początku

Spójrz na zawartość szafy i określ, które ubrania nosisz przez większość swojego czasu. Jesteśmy pewni, że stanowią one mniej niż połowę całej Twojej kolekcji ubrań. Te, kreacje, które nosisz najczęściej odłóż z boku (są bezpieczne!) W naszym przypadku stałe ubrania wynosiły mniej więcej 20% całości.

Najpierw odłóż na jedną kupkę ubrania, których nie możesz nosić w danym sezonie. Zimą nie założysz przecież letnich sukienek, a latem grubych swetrów. Te ubrania poskładaj i schowaj w piwnicy, pawlaczu bądź na górnej półce w szafie. Koniecznie podpisz karton, abyś za kilka miesięcy nie musiała się zastanawiać, co jest w środku. Pierwsza selekcja za Tobą!

Z pozostałych ubrań wybierz te, które są poplamione, dziurawe (nawet ulubione t-shirty i dżinsy). Naprawdę zasługujecie na to, żeby nosić zniszczone ubrania nawet po domu? Jeszcze raz zerknijcie w głąb swojej szafy i same przekonajcie się ile innych pięknych kreacji czeka na swoją kolej.

Na kolejnym stosie niech znajdą się ubrania w których źle wyglądasz oraz te, których nigdy nie ubrałaś. Nie każde ubranie, które dobrze wyglądało w sklepie, później świetnie się na nas prezentuje. Nie wspominając już o tym, że każda z nas coś kupiła w szale zakupów. Takie ubrania zajmują tylko niepotrzebnie miejsce. Nawet jeśli myślisz sobie, że kiedyś je ubierzesz to przecież to kiedyś nie nadchodzi już od dłuższego czasu. A jeżeli wciąż nie jesteś przekonana to po prostu przymierz te wszystkie kreacje i sama oceń.

To jeszcze nie koniec stosów, na kolejny odłóż ubrania, których po prostu nie lubisz. Takie w których ktoś powiedział Ci coś przykrego np., że sukienka źle leży albo po prostu nie są uzupełnieniem twojej osobowości. Ubrania przecież powinny być drugą skórą kobiety. Szkoda życia, aby ubierać się niezgodnie ze swoim charakterem.

Na ostatniej kupce odłóż rzeczy za małe oraz za duże. Jeżeli masz tendencje do częstego tycia i chudnięcia po prostu włóż je w kartony, które odpowiednio podpiszesz i gdy znowu waga się zmieni po prostu po nie sięgniesz. Nie ma sensu, aby zajmowały miejsce wśród głównych ubrań. Teraz masz taki rozmiar i żaden inny nie będzie odpowiedni. A jeżeli za mała sukienka wisi już od wielu lat to może jest to dobry moment, aby się z nią pożegnać?

Co zrobić z odrzuconymi ubraniami?

Śmiało możesz je oddać koleżance albo bliskiej osobie. A jeżeli masz czas, aby wystawić je na popularne platformy sprzedażowe to do dzieła – ciuchy z drugiej ręki są często kupowane.

Ubrania w gorszym stanie możesz pociąć na szmatki do wycierania butów oraz ścierki do mycia.

I jak Wam z nową garderobą? Jest przejrzysta i wszystko szybko można znaleźć. To również sposób, żeby pozbyć się bagażu, który z Wami się ciągnie od wielu lat. Czysta szafa to czysty umysł. No i pomyślcie o tym ile zaoszczędzicie czasu podczas ubierania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>