Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych i nie poddać się już w styczniu?

Podobny obraz

Każdy z nas pierwszego stycznia obiecuje sobie przejść na dietę, uprawiać sport, rzucić nałogi i zapisać się na zajęcia językowe. Jednak już po kilkunastu dniach rezygnujemy z naszej listy planów, a cele tam zapisane stają się bardziej odległe niż na początku. Za pomocą naszych wskazówek i przy wykorzystaniu swojej silnej woli spraw, aby część z nich stała się rzeczywistością.

Zanim przejdziesz do zapisania nowych celów, porządnie rozlicz się z 2016 rokiem. Czy udało Ci się zrealizować jakieś marzenie? Czy jesteś zadowolony ze swojej formy? Czy pokonywałeś swoje słabości? Jak często odpuszczałeś?

Pierwszym krokiem do sukcesu jest zapisanie nowych celów, które chcemy osiągnąć w przyszłym roku. Warto je powiesić w widocznym miejscu, aby codziennie na nie zerkając motywować się do dalszej pracy. Aby, ciężej było Ci zrezygnować z marzeń – opraw swoje cele w ramkę i zawieś jako ozdobę.

Pamiętaj również, aby nie pisać celów ogólnych, np. schudnę. Napisz konkretnie: do marca schudnę 5 kg. Do sierpnia schudnę kolejne 5 kg. Takie małe kroczki znacznie bardziej będą Cię motywować, a także będą posiadały znacznie krótszy czas wykonania niż rok. Presja czasu jest bardzo dobrą motywacją.

Ważne jest również, aby nie wypisywać ogromnej ilości postanowień. Naprawdę wystarczy kilka. W innym wypadku możesz nie zrealizować ani jednego założenia, a w grudniu będziesz się obwiniać, że nie podołałeś wyzwaniu.
Każde postanowienie poprzyj też dobrą wiedzą. Wybierz się do księgarni i zapoznaj się z najnowszą literaturą omawiającą dany temat. Jeśli planujesz zacząć biegać, przyda Ci się dobry plan treningowy. Ograniczaj diety i porady zaczerpnięte prosto z Internetu, bo mogą Ci zrobić krzywdę. Nie masz pewności czy pisała je osoba, która naprawdę zna się na temacie.

Aby, jeszcze efektywniej spełniać postanowienia noworoczne, co tydzień, np. w niedzielę planuj swoją pracę na cały przyszły tydzień. Dzięki temu unikniesz wpadek w nietrzymaniu się postanowień.

Dobrą motywacją może też okazać się znalezienie osoby, która ma takie same postanowienie jak Ty. Razem możecie się wspierać, wymieniać radami. Wsparcie od drugiej osoby będzie doskonałe do pokonywania kolejnych słabości fizycznych i psychicznych.

A jakie są Wasze postanowienia na 2017 rok?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>